HEKİM GİRİŞİ

Nöbet Anında Neler Yapılmalı?

Epilepsi hastalarının, sayıları kişiden kişiye değişen nöbetler nedeniyle günlük hayatları olumsuz etkileniyor. Birçok hasta, ne zaman ve nerede epilepsi nöbeti ile karşılaşacağını bilemediği için sokağa dahi çıkamıyor. Bu nedenle günlük hayatta nöbet geçiren bir epilepsi hastası ile karşılaşıldığında, gerçekleştirilecek doğru müdahaleyi bilmek epilepsi hastaları için hayati önem taşıyor. Prof. Dr. Candan Gürses, epilepsi hastalarına olası bir nöbet anında yapılması ve aynı zamanda yapılmaması gerekenleri anlatıyor.

Videolar
EPİLEPSİ VE ÇOCUK

Çocuğunuzun nöbet geçirdiği sıradaki görünüşü sizin yoğun bir endişe ve kaygı durumuna girmenize neden olabilir, ancak çocuğunuzun sağlığı için sakin kalabilmek çok önemlidir, böylece doktorunuza ne olup bittiğini tam olarak tanımlayabilirsiniz.

DEVAMI
EPİLEPSİ VE KADIN

Dünya’da her 100 kişiden birini, Türkiye’de ise yaklaşık 750 bin kişinin hayatını olumsuz etkileyen epilepsi hastalığı, hormonlarla etkileşime bağlı olarak bu hastalığa sahip kadınlarda çoğu zaman cevapsız soru işaretlerine, eksik ya da yanlış uygulamalara neden olabilmektedir.

DEVAMI
EPİLEPSİ VE İLKYARDIM

Bir kişi yanınızda nöbet geçirdiğinde neler yapmalısınız?

DEVAMI