2021 EPİLEPSİ İÇİN BAK FARKINDALIK KAMPANYASI

EPİLEPSİ İÇİN BAK!

MEDYA İLİŞKİLERİ

YAZILI BASIN

Yazılı basında Epilepsi İçin Bak kampanyasına dair toplam 79 adet haber yansıması elde edildi. Haberlerin 46’sı, futbol kulüpleriyle gerçekleştirilen iş birliğinin sonucu elde edildi. Bunların 22’si Beşiktaş ve Konyaspor desteklerini içerirken, 24 adet Trabzonspor haberi yayınlandı. Diğer 33 haber, Epilepsi Farkındalık Araştırma Sonuçları, Epilepsi İçin Bak Kampanyası, Murat Dalkılıç Farkındalık filmi, köprü ışıklandırması içeriklerinden oluştu.

Milliyet, Milliyet Cadde, Cumhuriyet, Posta, Fanatik, Fotomaç, Birgün, Sabah, Yeni Şafak, Akşam, Hürriyet, Sözcü gibi gazetelerden ve Aktüel, Anne Bebek gibi dergilerden ulaşılan yansımalarla birlikte toplamda 5 milyon 824 bin 466 erişimle, 636 bin 720 TL’lik reklam eşdeğerliği elde edildi.

Türk Epilepsi İle Savaş Derneği Başkanı Prof. Dr. Naz Yeni öncülüğünde, Sabah gazetesinde Epilepsi Araştırması ve kampanyaya dair iki serilik bir yazı dizisi hazırlandı. Anne Bebek dergisi, son sayısında kampanyamıza iki sayfa ayırdı.

MEDYA İLİŞKİLERİ

GÖRSEL BASIN VE MEDYA

Görsel basında NTV, Fox TV, ATV, Show TV, Beinsports, TRT Spor gibi 12 farklı kanalda, 55 haber/görüntü yansıması elde edildi.

Program tekrarlarıyla birlikte 62 dakika 8 saniye Epilepsi İçin Bak kampanya mesajları TV’de yer buldu. Yansımaların yaklaşık reklam eş değerliği 757 bin 660 TL oldu.

TV 24’teki Sağlık Merkezi programında, Türk Epilepsi İle Savaş Derneği Başkanı Prof. Dr. Naz Yeni ile özel bir canlı yayın gerçekleştirildi.

Demirören Haber Ajansı, Türk Epilepsi İle Savaş Derneği Başkanı Prof. Dr. Naz Yeni ile özel bir röportaj gerçekleştirdi.

NTV haber bültenlerinde, Türk Epilepsi İle Savaş Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Sibel K. Velioğlu ile özel bir röportaj gerçekleştirildi.

MEDYA İLİŞKİLERİ

ONLINE BASIN

Online basında Epilepsi İçin Bak kampanyasına dair 511 online yansıma elde edilmiştir.

Haberlerin 83’ü, online basın toplantısı ve toplantıya dair servis edilen basın bültenini içermektedir. Çukur dizisine dair ise 5 haber yayınlandı.

Murat Dalkılıç’ın yüzü olduğu farkındalık filmi ile ilgili 59 haber yansıması elde edildi.

Beşiktaş ve Konyaspor Kulüplerinin destek çalışmaları 186 habere konu olurken, Trabzonspor Kulübü’nün yayınladığı video 140 habere yansıdı.

Köprü ışıklandırmalarına dair 38 haber elde edildi.

MEDYA İLİŞKİLERİ

SOSYAL MEDYA

Dünya Epilepsi Günü mesajlarımızı içeren,herkese açık 1.047 paylaşım.

Twitter, Instagram ve Facebook Toplam Potansiyel Gösterim: 51.818.086.

İbrahim Selim ile Bu Gece’nin 57. bölümünde, Mor Gözlük takan orkestra performansıyla başlayan videonun toplam izlenmesi: 1.440.293

Filmimizi veya DEG içeriklerimizi alıntılayarak hikayesinde veya akışında paylaşan kişi sayısı: 2.288

Mor Gözlük Toplam Görüntülenme: 182.700, Toplam Çekim: 5.100, Toplam Kaydetme:1.100

Ne alakası var filminin tüm mecralardaki toplam izlenmesi: 1.640.000

MEDYA İLİŞKİLERİ

RADYO YAYINI

TRT Radyo, Açık Radyo, Sputnik Radyo ve Radyo Karadeniz gibi birçok radyo kanalında epilepsi temalı yayınlarda Türk Epilepsi ile Savaş Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Naz Yeni, Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Nerses Bebek ve Yönetim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Sibel K. Velioğlu’nun katıldığı programlarda, toplam 1 saat 49 dakika epilepsi ve kampanya mesajlarımız anlatıldı.

Epilepsi İçin Bak Mor Gözlük kampanyası Türk Epilepsi ile Savaş Derneği’nin liderliğinde, UCB Pharma’nın koşulsuz desteği ile yürütülen bir farkındalık kampanyasıdır. Bu sayfalarda kampanyanın başlangıcından günümüze dek yer alan başlıca basın yansımaları bulunmaktadır.

SİTEYE GİT