HEKİM GİRİŞİ

Kişisel Bilgilerin Kullanımı

1- Kişisel Bilgilerin Kullanımı

Epilepsiicinbak.com internet sitesine hoşgeldiniz.Epilepsiicinbak.com, UCB Pharma Anonim Şirketi’nin (“UCB”) sahibi olduğu ve işlettiği bir internet sitesidir.
İşbu onay beyanı ile, bu sitedeki kullanımınız sırasında sunmuş olduğunuz kişisel verilerinizin (isim, soyisim, e-mail adresi vb.) yürürlükteki 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu’nda ve sitede mevcut Aydınlatma Metni’nde ayrıntıları öngörülen şart, hüküm ve kısıtlamalar doğrultusunda UCB ve/veya UCB’nin global şirketleri tarafından kayıt altına alınmasını, burada belirtilen amaçla sınırlı olarak kişisel verilerinizin işlenmesini, toplanmasını, 3. kişi iş ortaklarımızla paylaşılmasını, yurtiçine veya yurtdışına aktarılmasını kabul ederek; tüm bu hususlara izin vermis bulunmaktasınız.
Bu kapsamda, UCB, kişisel verilerinizi, sizinle iletişimde bulunmak amacıyla kullanabilecektir. Ayrıca, kişisel verileriniz ile site içerisindeki kullanımınız, kullanıcı deneyiminizi mükemmelleştirmek ve sizin ilgi alanınıza yönelik içerik sunumunu sağlamak amacıyla UCB tarafından işlenebilecektir. Kişisel verilerinizin hangi amaçlarla işlendiğini, saklandığını sormak, kişisel verilerinizi değiştirmek veya silinmesini talep etmek veya işbu onamınızı geri almak üzere UCB Pharma A.Ş.’ye noroloji@ucb.com adresinden dilediğiniz zaman başvurabilirsiniz.
Ayrıca, bu siteye girmek ve bu siteyi kullanmakla, “Aydınlatma Metni”ni, “Kullanım Koşulları”nı ve “Gizlilik Politikası”nı da okumuş ve onaylamış kabul edilirsiniz.
Lütfen dikkatlice okuyunuz ve kabul edilebilir bulmuyorsanız, siteyi kullanmayınız.

1- Kullanım Koşulları

Bu web sitesi kayıtlı ofisi Palladium Tower, Barbaros Mah. Kardelen Sok., No:2 Kat:24/80, 34746 Ataşehir, İstanbul, Türkiye adresinde bulunan UCB Pharma A.Ş.’e (“UCB”) aittir. Bu web sitesine girerek ve sitede arama yaparak geçerli kayıt ve şartları kabul etmiş olursunuz. Bu web sitesi Türkiye’de işletilmekte ve kontrol edilmekte ve Türkiye Cumhuriyeti kanunları çerçevesinde yönetilmektedir. GEÇERLİ KAYIT VE ŞARTLARIN SİZİN İÇİN BAĞLAYICI OLMASINI VEYA BU ŞART VE KOŞULLARA UYMAYI İSTEMİYORSANIZ BU WEB SİTESİNDEN DERHAL ÇIKMANIZ GEREKMEKTEDİR. BU WEB SİTESİNE GİRİŞ MEVCUT ŞARTLARIN VE HAK İDDİALARININ KABUL EDİLMESİ ANLAMINA GELMEKTEDİR.

2. Site’ye Erişim
Herhangi bir zamanda, tamamen kendi takdirimize bağlı olarak Site aracılığı ile sunduğumuz herhangi bir hizmeti, bildirimde bulunmaksızın değiştirme veya durdurma hakkını saklı tutarız. Herhangi bir nedenle Site belli bir süre boyunca veya herhangi bir zamanda erişilemez olursa bundan sorumlu olmayacağız. Zaman zaman, kayıtlı olan kullanıcıların Site’nin belirli bir bölümüne veya tamamına erişimini kısıtlayabiliriz.
Talebiniz üzerine veya güvenlik prosedürümüzün bir parçası olarak kullanıcı kimlik bilgisi, şifresi veya bir takım bilgilerin tarafınıza sağlanması halinde, söz konusu bilgileri gizli bilgi kabul etmeli, herhangi bir şekilde üçüncü kişiler ile paylaşmamalısınız. Site aracılığıyla paylaşmış olduğunuz Kişisel Bilgiler, Site’de yer alan “Gizlilik Politikası” linkine tıklayarak ulaşabileceğiniz gizlilik politikamız (“Gizlilik Politikası”) kapsamında yönetilir. Bu Kullanım Şartlarına Gizlilik Politikası’nın hüküm ve koşullarına yapılan atıflar da dahildir.

3. Kullanımın Kapsamı
UCBsizin kişisel bilgilenmeniz, eğitiminiz ve iletişiminiz için bu Site’nin devamlılığını sağlamaktadır. Site’de görüntülenen materyalleri ancak bu materyallere ilişkin telif haklarımız ve diğer fikri ve mülkiyet haklarımıza ilişkin bütün uyarıları yapmak suretiyle ve ticari olmayan ve kişisel kullanım amaçlarıyla indirebilirsiniz. Buna karşılık Site’deki metin ve imajlar da dahil olmak üzere içeriği UCB’nin yazılı izni olmaksızın dağıtılamaz, değiştirilemez, iletilemez, tekrar kullanılamaz, tekrar gönderilemez ve kullanılamaz.
Bu Site Türkiye Cumhuriyeti’nde bulunan kullanıcılar için tasarlanmıştır. Bu nedenle, UCB’nin, Türkiye Cumhuriyeti sınırları haricindeki yerlerde bu Site’de yer alan bilgilerin doğruluğu ve geçerliliğine ilişkin bir beyanda bulunmamakta olduğunu ve bu Site’nin içeriğinin hukuka aykırı olarak kabul edilmekte olduğu yerlerde kullanılmasının yasak olduğunu kabul edersiniz. Türkiye Cumhuriyeti sınırları dışından bu internet sitesine erişmeye çalışan kişiler bunu kendi insiyatifleri çerçevesinde gerçekleştirmekte olup, geçerli ulusal kanunların uygulanmasından kendileri sorumlu bulunmaktadır.

4. Site ve İçeriklerinin Tarafınızca Kullanımı

Site ve İçerikler, sadece ticari olmayan kişisel kullanıma ve/veya bilgi edinme amacına yöneliktir. Aksi açıkça Kullanım Şartlarında belirtilmedikçe, Site veya İçerikleri incelemeniz ve tarafınıza sağladığımız olanaklardan yararlanmanız haricinde bir şey yapmanız için izin vermiyoruz. Bu kapsamda gerçekleştirilen çoğaltma fiilleri hak sahibinin meşru menfaatlerine haklı bir sebep olmadan zarar veremez ya da siteden normal yararlanmaya aykırı olamaz, ticari amaçla kullanılamaz.
Sitede yer alan İçerikleri ve diğer indirilebilir materyalleri dahili kişisel kullanımınız için indirebilir, görüntüleyebilir, kopyalayabilir ve çıktısını alabilirsiniz, ancak bunun için aşağıda belirtilen şartları sağlamanız gerekmektedir:
• Hiçbir İçerik herhangi bir surette değiştirilmeyecektir.
• Hiçbir grafik yanında yer alan yazıdan ayrı kullanılmayacaktır;
• Telif hakkı ve marka uyarılarımız tüm nüshalarda yer almalıdır ve bu Site’yi materyallerin kaynağı olarak kabul etmeniz gerekmektedir; ve
• İçeriklerin nüshalarını sağlayacağınız tüm kişiler de bu sınırlamalardan haberdar edilecektir.
İndirme, görüntüleme, kopyalama, çıktı alma veya kullanma neticesinde tarafınıza herhangi bir İçerik’le ilgili olarak hiçbir hak, mülkiyet ya da menfaat devredilmiş olmaz. UCB’nin yazılı onayı olmadan hiçbir şekilde İçeriklerin veya Site’nin tamamını veya bir kısmını tamamını yeniden üretemez (yukarıda belirtilenler hariç), yayınlayamaz, iletemez, dağıtamaz, gösteremez, değiştiremez, bunlardan türev eserler yaratamaz, satamaz ya da kötüye kullanamazsınız. Site’nin yönetildiği bilgisayar sistemine veya Site’ye zarar verebilecek herhangi bir davranışta bulunmamak için gerekli özeni göstermek zorundasınız.

5. Kullanıcı Bildirimleri.
Elektronik iletişimdeki tüm kişisel tanımlayıcı bilgiler bu internet sitesinin Gizlilik Politikası’na tabidir. E-posta ya da başka bir yolla bu internet sitesine göndermiş, iletmiş olduğunuz veriler, sorular, görüşler, tavsiyeler ve buna benzer herhangi bir iletişim ya da materyale gizli ve tescilli olmayan bilgiler olarak muamele edilecektir.
Bu siteye iletmiş ya da göndermiş olduğunuz herhangi bir şeyin sadece UCBya da bağlı ortaklıkları tarafından çoğaltma, ifşa, iletim, yayımlama, neşriyat veya postalama amaçlarını da kapsayan çeşitli amaçlarla kullanılabileceğini kabul edersiniz. Ayrıca, UCB, elektronik erişim içeriğinde ifşa edilen her tür fikir, yenilik, kavram, teknik veya teknik bilgi (know-how) dâhil olmak üzere, her türlü bilgiyi, herhangi bir amaçla kullanabilecek veya kopyalayabilecektir.

6. Üyelik Yükümlülükleri
Site’ye üye olduğunuz takdirde, Site’nin kullanımı sebebi ile size karşı bir dava açılması veya talepte bulunulması halinde bu hususu derhal bize bildireceğinizi, ve talebimiz üzerine şikayet veya dava konusu eyleminizi sona erdireceğinizi kabul etmiş olursunuz. Kayıt bilgilerinizde meydana gelen değişiklikler hakkında derhal bizi bilgilendirmeniz gerekmektedir. Kayıt bilgilerinizi güncel tutmak sizin sorumluluğunuzdadır.
Üyeliğinizi noroloji@ucb.com adresine yapacağınız makul bir bildirimle her zaman sona erdirebilirsiniz. Bütün iletişimlerinizde adınızı, kullanıcı adınızı (varsa) ve kayıt bilgilerinizi (varsa) ve internet sitesinin adını açık olarak belirtmelisiniz.

7. Yasal Uyarılar
UCBbu Site’de, güncel ve doğru bilgilere yer vermek için makul çabalar göstermekle birlikte, sağlanan bilgilerin doğruluğuyla, güncelliğiyle veya eksiksizliğiyle ilgili olarak herhangi bir beyanda bulunmamakta ve bu konuda herhangi bir garanti veya teminat vermemektedir. Yukarıda belitilenlere halel gelmeksizin, işbu Site’de yer alan tüm içerikler HIÇBIR GARANTI VE KOŞUL OLMADAN “OLDUĞU GIBI” SAĞLANMAKTADIR, SİTE’YE ILIŞKIN OLARAK DOĞRUDAN YA DA DOLAYLI HIÇBIR GARANTI VE KOŞULU TAAHHÜT ETMEMEKTEDIR.
Site’nin kullanımı ve Site’de gezinme nedeniyle ortaya çıkan zararlar sizin sorumluluğunuz altında bulunmaktadır. Ne UCBne de bu Site’nin oluşturulmasını veya sunulmasını sağlayan diğer kişiler Site’ye erişiminiz ya da Site’yi kullanmanız nedeniyle ortaya çıkan hiç bir zarardan dolayı sorumlu bulunmamaktadır. Site’ye erişiminiz, Site’yi kullanımınız ya da Site’de gezinmeniz ya da yer alan materyallarin, metinlerin ya da imajların indirilmesi sırasında bilgisayarınıza ya da diğer mülkiyetinize bulaşabilecek virüslerden ya da meydana gelebilecek zararlardan sorumlu bulunmamaktadır.

Bu İnternet Sitesinin kullanımı sırasında her hangi bir arıza, hata, eksiklik, kesinti, kusur veya nakilde gecikme, bilgisayar virüsü veya hat veya sistem arızası sonucu doğrudan ya da dolaylı ortaya çıkan zarar, ziyan ve masraflar da dahil, ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere hiç bir zarardan, UCB ve/veya çalışanı, bu tür bir zarar olasılığından haberdar edilmiş olsalar dahi, sorumlu olmazlar.

8. Tıbbi Tavsiye İçermemesi:
Bu Site tıbbi bir tavsiye içermemektedir. UCBtıbbi tavsiyeler verilmesi ya da benzer hizmetlerle iştigal etmemektedir. Bunun yanı sıra, bu Site’den verilen bilgiler kesinlikle sağlık mesleği mensupları tarafından verilen hizmet veya önerilerin yerine geçmeyi amaçlamamaktadır. Bu tür bir hizmete ya da öneriye ihtiyaç duymanız halinde derhal sağlık mesleği mensuplarına başvurmanız gerekmektedir.

9. Ürün Bilgisi.
Site veya bu Site’de yer alan bağlantılar (linkler) sadece belli bir ülke, alan ya da bölgede bulunabilen ürünlere, farklı ülkelerde farklı isimler altında pazarlanmakta olan ürünlere ve farklı ülkelerdeki ilgili otoriteler tarafından farklı endikasyonlar ya da kısıtlamalarla onaylanan ürünlere ilişkin bilgi içerebilir. Bu sitede yer alan hiç bir şey bir ürünün ya da hizmetin tanıtımı veya teklifi olarak ya da kanunlar ya da yönetmeliklerce pazarlanmasına izin verilemeyen bir ürünün temini olarak anlaşılmamalıdır. Belli ürünlere ilişkin özel bilgiler için, ikamet ettiğiniz ülkenin yetkili otoritesi tarafından kabul edilen reçeteleme bilgilerine başvurunuz.

10. Telif Hakkı Koruması.
Aksi belirtilmedikçe, Bilgilerin bütün telif hakkı UCB’ye aittir. Bilgilerdeki bütün haklar saklıdır. Bu web sitesini incelemek serbesttir; fakat metinler ve resimler dahil fakat bunlarla sınırlı olmamak üzere bu sitedeki bilgilere erişim ve bilgilerin indirilmesi ve kullanımı, sadece özel kullanımınız amacı ile bu web sitesinden indirilen bilgilerin içerdiği bütün telif hakkı bildirimlerinin ve diğer mülkiyet hakkı bildirimlerinin tek tek saklanması ve çoğaltılması koşuluna tabidir. UCB’nin önceden alınmış yazılı izni olmaksızın Bilgilerin diğer amaçlarla dağıtılması, değiştirilmesi, aktarılması, tekrar kullanılması, tekrar yayınlanması veya başka herhangi bir şekilde kullanılması yasaktır. Yukarıdaki sınırlı yetki dışında, bu web sitesinin içerdiği bilgilere ilişkin hiçbir yetki veya hak veya UCB’ye veya herhangi bir kişiye ait telif hakları bu belge ile size verilmemektedir.

11. Markalar.
Bu web sitesinde yayınlanan bütün ürün isimleri, büyük puntolarla veya ticari marka sembolü halinde basılmasına bakılmaksızın mülkiyeti veya ruhsatı UCB’ye veya bağlı şirketlerinden birisine ait olan ticari markalar olarak kabul edilmelidir. Bu web sitesinde ayrıca patentlere, özel mülkiyetteki bilgilere, teknolojilere, ürünlere, proseslere veya UCB’ye ve/veya diğer kişilere ait diğer özel mülkiyetteki bilgilere yer verilebilir veya atıfta bulunulabilir. Bu belge ile, size bu markalarla, patentlerle, alan adlarıyla, teknolojilerle, ürünlerle, proseslerle veya UCB’ye ve/veya diğer taraflara ait diğer özel bilgilerle ve haklarla ilgili herhangi bir hak veya izin verilmemektedir. Internet alan adınızda UCB’nin ticari markalarını veya bu markalarla karıştırılma ihtimali olan benzerlerini, varyasyonlarını kullanmanız yasaktır. Bu, Internet kullanıcılarının bu web sitesinin kaynağının siz mi yoksa UCB mi olduğuna ilişkin karışıklık yaşamalarını önlemeye yardımcı olacaktır.UCB’nin fikri mülkiyet haklarını cezai takibat da dahil olmak üzere mevzuatta yer alan en geniş kapsam dahilinde kullandığını bilmeniz gerekmektedir.

12. Yasaklanmış İletim.
Site’nin bazı bölümleri çevrimiçi forumlara erişmenize, e-posta göndermenize veya başka bir şekilde UCB’ye geri bildirimde bulunmanıza imkan sağlamaktadır. UCBbu bölümlerde yer alan içeriklere ilişkin bir sorumluluk kabul etmemektedir. Bu Site vasıtasıyla UCB’ye, cezayı gerektiren bir suç olarak kabul edilen, hukuki sorumluluğa neden olan, herhangi bir kanun hükmünün ihlaline neden olan ya da böyle bir durum teşkil eden mevzuata aykırı, tehditkar, küçültücü, yakışıksız, uygunsuz, pornografik ya da saygısız materyal gönderemez ya da iletemezsiniz. Bununla birlikte; (a) diğer kişilerin gizliliğini ihlal eden (b) ilgili hakların sahipleri tarafından açık yazılı izni alınmadıkça telif hakkı, marka hakkı veya tescilli bir diğer hak yoluyla korunan (c) virüs, bu ya da diğer bir zararlı öğe içeren ya da (d) hukuka aykırı bir şekilde kartel oluşturan bilgilerin gönderilmesi ya da iletilmesi de yasaklanmıştır. Telif hakkı, marka hakkı ya da tescilli bir diğer hakkın ihlali dolayısıyla ortaya çıkan zararlardan ya da internet sitesini kullanmanız dolayısıyla ortaya çıkan ziyanlardan tek başınıza sorumlu bulunmaktasınız.

13. Bilgisayar Virüsleri
UCB, İnternet Sitesinin virüs önlemlerini almış olmakla birlikte, bu konuda bir garanti vermemektedir. Her hangi bir bilgi, belge, uygulama vb. indirmeden önce virüslerden korunma konusunda gerekli önlemlerin alınması tavsiye edilir.

Site’nin kullanabileceğiniz herhangi bir donanım veya yazılımla uyumlu olacağını garanti etmiyoruz.
Makul kontrolümüz dışında meydana gelebilecek her türlü olaydan dolayı maruz kalacağınız kayıp ve zararlardan tarafınıza karşı sorumlu değiliz.

14. Kullanımınızı Sona Erdirme
Site’nin veya İçeriklerin kullanımını her zaman sona erdirebilirsiniz. Tamamen kendi takdirimize bağlı olarak Kullanım Şartlarının herhangi bir hüküm veya koşuluna uygun davranmadığınızı tespit ettiğimiz takdirde, diğer haklarımız ve dava yollarına halel gelmemek kaydıyla (1) Site’ye herhangi bir zamanda erişiminize engel olabiliriz; (2) Site’de kurmuş olduğunuz hesap veya giriş bilgilerinizi sona erdirebilir veya askıya alabiliriz.

15. Linkler
UCB, aşağıdaki şartları karşılamaları kaydıyla Site’ye link vermek isteyen herkese izin verir:
Link vermeden önce UCB’nin yazılı onayı alınmalıdır.
Linkler internet sitesinin ana sayfasına yönelik olarak tercih önermelidir (sayfalar değiştiğinde linklerin kesilmesini önlemek maksadıyla);
İnternet sitesinde herhangi bir çerçeve ya da sınır oluşturulmamalıdır;
Link vermek istenilen internet sitesi ilgili yasa ve yönetmeliklere uygun olmalı ve nahoş ya da saldırgan olduğu düşünülebilecek bir içerik içermemelidir; ve
Diğer herhangi bir internet sitesi, ürün veya hizmet ile ilgili olduğumuz veya desteklediğimiz ima edilmemelidir.
Bu Site, UCBtarafından belirtilmedikçe, herhangi spesifik bir tüzel kişilikle ilişkili değildir ve böyle bir tarafça desteklenmemektedir. Bu linklere tıklamakla, UCBinternet sitesinden ayrılmış ve tamamen müstakil olan diğer bir internet sitesine gitmiş olacaksınız. UCBbu linkleri ziyaretçilerimize ve kullanıcılarımıza hizmet olarak sağlamaktadır; fakat hiçbir editoryal denetim gerçekleştirmez, bunun için hiçbir sorumluluk üstlenmez ve doğruluğu, uygunluğu veya diğer internet sitelerinde yer alan bilgilerin diğer yönleri hakkında herhangi bir taahhütte bulunmaz.
Herhangi bir linkin varlığı sadece okuyucuya potansiyel bir ilgi sunma amacını taşır, fakat UCBtarafından link verilen internet sitesine destek sağlandığı veya onay verildiği anlamına gelmez. Ziyaret ettiğiniz diğer tüm internet sitelerinin hüküm ve koşullarını ve gizlilik politikalarını kontrol etmek kendi sorumluluğunuzdadır.
Link verilen tüzel kişinin isteği üzerine Site’de mevcut olan herhangi bir linki kaldıracağız.
İnternet siteniz veya linkiniz UCB’yi hatalı, yanıltıcı, aşağılayıcı veya herhangi bir şekilde saldırgan bir tavır içerisinde betimlemediği sürece, tarafınıza sınırlı, geri alınabilir ve münhasır olmayan bir link verme yetkisi tanınmıştır.
Link verme ve UCBresim ve/veya yazılarının kullanımı hakkında herhangi bir tereddüdünüz veya sorunuz varsa, lütfen noroloji@ucb.com adresinden tarafımızla irtibata geçiniz.

16. Site’deki Değişiklikler
UCBherhangi bir zamanda Site’ye ilişkin bu Kullanım Şartlarını gözden geçirip değiştirebilir. İşbu Kullanım Şartları’nda yer alan herhangi bir hüküm veya şart değiştirildiğinde düzeltmeye ilişkin bildirim internet sitesine gönderilecektir. Yapılacak değişikliklerle bağlı olacağınızdan, periyodik olarak bu sayfayı ziyaret etmenizde ve yeniden kontrol etmenizde fayda bulunmaktadır.

17. AIFD İyi Tanıtım ve İyi İletişim İlkeleri
Bu Site’de yer alan tanıtım amaçlı materyallerin hepsi AIFD İyi Tanıtım ve İyi İletişim İlkeleri’ne uygun olarak hazırlanmıştır. Bu internet sitesini kullanmakla içeriğe ilişkin her türlü sorununuzu veya şikayetinizi öncelikle bizim ile paylaşmayı kabul etmektesiniz. Konuya ilişkin yapmış olduğumuz açıklamayı yeterli görmezseniz, AIFD’ye şikayette bulunabilirsiniz.

18. Geçerli Hukuk
Bu Kullanım Şartları ve uygulanması, kanunlar çatışması hükümleri dışında, Türkiye Cumhuriyeti kanunlarına tabidir. Site’ye erişiminiz ya da Site’yi kullanmanızdan kaynaklanan tüm talep ve dava haklarının bu gibi bir hakkın doğumu veya ortaya çıkmasından sonra en geç iki (2) yıl içerisinde kullanılması gerekmektedir.

20. Bizimle Nasıl İrtibata Geçebilirsiniz
noroloji@ucb.com mail atarak bizim ile irtibata geçebilirsiniz.
Güncelleme Dönemi:
Son güncellenme tarihi:

2- Gizlilik Politikası

1) Giriş
Bu internet sitesi UCB Pharma Anonim Şirketi’nin (“biz”, “bizim”, veya “bize”) sahibi olduğu ve işlettiği bir internet sitesidir. İşbu gizlilik politikası (“Politika”) bu Site’nin bilgi toplama, kullanma ve ifşa etme konusundaki uygulamalarını anlamınıza yardımcı olmak maksadıyla düzenlenmiştir.
Lütfen bu Politika’yı dikkatlice okuyunuz. Bu Site’nin kullanımı, işbu Politika’nın hüküm ve koşullarına tabidir. Türk mevzuatının gereklerine uyacağımızı teyit ederiz. Eğer Politika’nın hüküm ve koşulları sizin için kabul edilmez nitelikte ise lütfen bu Site’yi kullanmayınız ve tarafımızla veya herhangi belirli bir şahısla ilgili veya kişisel nitelikteki herhangi bir bilgiyi (“Kişisel Bilgiler”) bu Site aracılığıyla paylaşmayınız.
Bu Site aracılığıyla Kişisel Bilgileri paylaştığınızda, işbu Politika’da tanımlanan toplama, kullanma ve ifşa etme uygulamaları için rıza vermiş olursunuz. Bu Site aracılığı ile herhangi bir işveren, kurum veya diğer bir şahıs adına Kişisel Bilgi paylaştığınız takdirde, söz konusu Kişisel Bilgileri paylaşmış olmanız, bunu yapabilmek için onlar tarafından yetkilendirildiğinizi ve onların işbu Politika’yı kabul ettikleri yönünde mutabık olduğunuz anlamına gelecektir.

2) Kullanıcılar Tarafından Gönüllü Olarak Sunulan Bilgiler.
Bu internet sitesinin bazı bölümleri soru sormak ya da görüşlerinizi bildirmek amacıyla bizimle iletişime geçmenize olanak sağlamaktadır. Bizimle iletişime geçerken ve bir cevap beklerken, isminizi ve iletişim bilgilerinizi talep etmemiz gerekmektedir. Bu tür bilgileri sizden toplamadan önce ne şekilde kullanacağımıza ilişkin olarak sizi bilgilendirmeye gayret gösteririz. Söz konusu bilgilerinizin sizinle iletişime geçilmesi amacıyla daha fazla kullanılmasını istemediğinizi bildirmeniz halinde, bu istekleriniz derhal yerine getirilecektir.
Özel bir içeriğe, özelliğe, interaktif araçlara, hizmetlere ve belli bir aktiviteye katılmanız için bu Site’nin bazı bölümleri bilgi sunmanızı gerektirebilmektedir. Örneğin, çevrimiçi hesap oluşturabilmeniz ya da bültene üye olabilmeniz için isminiz, iletişim bilgileriniz ve isteğinize uygun cevap verebilmemiz için bazı ek bilgileriniz istenebilmektedir.
Bu durumda istenen bilgiyi vermeyebilirsiniz. Ancak, bu tür bir bilgiyi sunmamanız halinde ek bilgi gerektiren aktiviteye katılımınız söz konusu olamayacaktır.

3) Gönüllü olarak Sunmuş Olduğunuz Kişisel Tanımlayıcı Bilgilerin Kullanımı ve İfşası.
Aksi belirtilmediği takdirde, bu Site yoluyla toplanan bilgileri, Site’nin içeriğini geliştirmek, Site’yi tercihleriniz temelinde ihtiyaçlarınıza göre düzenlemek, bilgi sunmak amaçlarıyla, kendi pazarlama ve araştırma amaçlarımız ve belirtilen diğer herhangi bir amaç için kullanabiliriz.
Sizi ilgilendirebileceğini düşündüğümüz konular hakkında posta, telefon ya da e-posta yolu ile sizinle iletişime geçebiliriz ancak bu hizmetin kapsamı dışında kalmayı aşağıda belirttiğimiz iletişim bilgilerinden bize ulaşarak belirtebilirsiniz. Ayrıca, bu hizmetin kapsamı dışında kalmayı tercih etmediğiniz sürece, bu bilgiler UCB’nin programlarının oluşturulması sırasında destek ya da hizmet aldığı diğer kişilerle paylaşılabilir.
Zaman zaman üçüncü taraf kaynaklarından hekim ve diğer sağlık mesleği mensuplarının kimlik bilgilerini sağlayabiliriz. Bu bilgiler bu kişilerin mesleki statülerini doğrulamak, kimliklerini belirlemek ve talep edilen bilgi, iletişimi veya ürün ve/veya hizmetleri sağlamadan önce uzmanlıklarını teyit etmek için kullanılır.

4) Kişisel Olmayan Tanımlayıcı Bilgilerin Kullanımı ve İfşası.
UCBkişisel tanımlayıcı bilgi niteliğinde olmayan sorular, yorumlar, fikirler ve öneriler gibi bilgilere gizli bilgi olarak muamelede bulunmayacaktır. UCB’nin bu bilgiyi kendi insiyatifinde olmak üzere herhangi bir şekilde veya herhangi bir amaçla ifşa etmekte özgür olduğunu kabul edersiniz.
Bu tür bilgileri UCB’ye sağlamakla, UCBile aranızda bir ilişki kurulmadığını ve UCB’nin bu bilgilere ilişkin hiç bir sorumluluğu bulunmadığını bilir ve kabul edersiniz.

5) Kişisel Tanımlayıcı Bilgilerin Güncellenmesi ve Düzeltilmesi.
İdari Yükümlülükler bölümünde tanımlanan kısıtlı bilgiler ya da katılmamaya ilişkin postalamalar ve yararlanmak için üye olmuş olduğunuz diğer hizmetler dışında bu Site yoluyla sağlamış olduğunuz kişisel bilgilerinizin bir çoğunun güncellenmesi veya düzeltilmesi için aşağıda belirtilen irtibat bilgileri vasıtasıyla bizimle iletişime geçebilirsiniz.

6) Güvenlik
Site’yi korumak için güvenlik önlemleri almış olmamızla birlikte, Internet üzerinden yapılan gönderimler hiçbir zaman %100 güvenli veya hatasız olmamaktadır. Bunun sonucunda, tarafımızla paylaştığınız Kişisel Bilgilerin güvenliğini, doğruluğunu veya tamlığını garanti etmiyoruz ve edemiyoruz. Bu Site yolu ile gönderilen e-postalar (e-postayla yüklenen formlardahil) güvenli veya şifreli olmayabilir, bu nedenle e-posta yoluyla hangi bilgileri göndereceğiniz konusunda karar verirken özel bir dikkat göstermelisiniz. Bununla birlikte, tarafımızla paylaştığınız herhangi bir Kişisel Bilgi’yi aldığımızda, söz konusu Kişisel Bilgi’yi kayıp, yanlış kullanım ve yetkisiz erişim, ifşa, değiştirme ve tahribattan korumaya kararlıyız.

7) Pasif Bilgi Toplama.
Web sitesinde gezinirken, çerezler, internet etiketleri, web işaretleri ya da yön güdüm veri toplamayı (günlük kütükleri, sunucu günlükleri, tıklama dizisi) gibi çeşitli teknolojileri kullanmak suretiyle belli isimsiz bilgiler pasif olarak elde edilebilir (diğer bir deyişle, siz aktif olarak bilgi sunmasanız da bilgiler toplanabilir). İnternet tarayıcınız bu isimsiz bilginin bir kısmını, örneğin son giriş yaptığınız web sitesinin URL’si ya da internet Protokolü (IP) adresi veya bilgisayarınızın hali hazırda kullandığı tarayıcının sürümünü, otomatik olarak bu web sitesine iletir. Ayrıca bu web sitesi, çerezler ve internet etiketleri ya da web işaretleri yoluyla bu isimsiz bilgileri bilgisayarınızdan edinebilir. Tarayıcınızı bir çerez yollandığında sizi uyaracak şekilde ayarlayabilir ya da çerezleri tamamen reddedebilirsiniz; ancak bu sitenin belirli özellikleri çerezler olmadan çalışmayabilir.

Bu Site, böyle pasif olarak toplanmış olan bilgileri site ziyaretçilerine daha iyi bir hizmet sağlayabilmek için kullanabilir ya da birleştirebilir, tercihlerinize göre Siteyi biçimlendirebilir, istatistikleri ve eğilimleri toplayabilir ya da analiz edebilir ve geri kalan durumlarda Siteyi sizin kullanımınız için yönetebilir ve geliştirebilir. Böylesi bilgiler, sizin onayınız olmadan, Site üzerinde başka bir yerde toplanan kişisel olarak ayırt edilebilen bilgilerle birleştirilemez. Çerezler ve yukarıda ortaya konan diğer pasif takip yöntemleri hakkında daha fazla bilgi edinmek için lütfen buraya tıklayınız.

8) İdari Gereklilikler.
Ürünlerimizi kullanımınıza ilişkin bir deneyiminiz hakkında bizimle irtibata geçmeniz halinde, sunmuş olduğunuz bu bilgiler T.C. Sağlık Bakanlığı’na veya geçerli mevzuatın gerektirmesi halinde diğer ilgili kamu kurumlarına sunulabilecektir. Mevzuatla uyum sağlanabilmesi açısından, UCB’ye sağlık mesleği mensupları ya da hastalar tarafından bildirilen advers olaylarda kişisel tanımlayıcı bilgilerin değiştirilmesi veya bertaraf edilmesine ilişkin talepleriniz göz önüne alınmayacaktır.

9) Hukuki Yaptırım.
Mahkeme hükmü ya da diğer kanuni ya da idari süreçlerin gerektirmesi hallerinde ya da mevzuat tarafından kişisel tanımlayıcı bilgilerin emniyet otoritelerine, mahkemelere ya da diğer yetkili otoritelere sunulmasının öngörülmesi halinde, kişisel tanımlayıcı bilgilerin yetkili makamlara sunulması gerekebilir. UCB bu taleplerin yerine getirilmesinde idari ve kanuni süreçlere uygun olarak yetkili makamlarla işbirliği yapacak ve talep edenin sağlıkla ilgili kişisel tanımlanabilir bilgilerinin hassas doğasının korunmasını sağlayan uygun tedbirleri alacaktır.

10) Bağlantı (Link) Verilen Web Sitelerinin Gizlilik Politikaları.
Bu Site, bu Politika’nın uygulanmadığı diğer web sitelerine verilen linkleri veya referansları içerebilir. Ziyaret ettiğiniz her web sitesinin gizlilik politikasını okumanızı tavsiye ederiz.

11) Çocuklar Hakkında
Bu site, çocuklar için tasarlanmamıştır.

12) Politika’daki Değişiklikler.
Politika’nın değişmesi halinde, yenilenmiş politika bu Site’de yayınlanacaktır. Lütfen periyodik olarak ve özellikle kişisel olarak tanımlanabilir bir bilgi sağlamadan önce Politika’yı kontrol edin.
Bu Politika en son 28.12.2018 tarihinde güncellenmiştir.

13) Sorular.
Bu Politika’ya ilişkin olarak veya bu Site’deki bilgi uygulamaları hakkındaki soru, yorum, talep veya kaygılarınızla ilgili olarak ya da gelecekte iletişim ağından çıkmak isterseniz, aşağıdaki bilgileri kullanarak bize ulaşabilirsiniz:

Nihal İskenderoğlu Adalı
+90 216 538 00 00

Aslı Elgün
+90 216 538 00 00

14) Diğer Koşullar.
Bu siteyi kullanmanız, Kullanım Şartları’na tabi olup Kullanım Şartları’nı okuduğunuzdan emin olunuz.